Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Синяківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04359672) був реорганізований і увійшов до складу Бучанської громади

Загальні відомості про сільську раду

До складу Синяківської сільської ради входять чотири села – Синяк, Червоне, Раківка, Вороньківка. Заснована сільська рада в 1919 році.

Сільська рада розташована на північному заході Вишгородського району. Найближча залізнична станція – Буча, за 18 кв.

Площа ради – 3121,5 га, площа населених пунктів – 619,117 га, з них: с.Синяк - 319,17 га, с.Червоне – 69,41 га, с.Раківка – 120,037 га, с.Вороньківка – 110,50 га. Загальна протяжність вулиць сіл - близько 20 км.

Чисельність зареєстрованого населення по с/раді станом на 01.02.2016 р. – 1864 чол.

Історична довідка

З історії відомо, що значною територією українських земель від Дніпра, де нині розташовані Києво-Святошинський та Вишгородський райони, володів шляхтич Синявський, тому є думка, що назва села Синяк виникла від прізвища пана, на землях якого розташувалося село. Друга думка має історично-краєзнавчу підставу. На території сіл є декілька різних за величиною водойм. Одне з них колись було дуже велике, і за чисту прозоро-синю воду дістало назву Синє, біля нього й поселились перші поселенці, і можливо, назва села й утворилась від назви озера. А та частина села, де розпочиналось поселення і зараз називають Старий Синяк. Перші згадки як про село - в 1897 році. Але поселення виникло набагато раніше.

Селами Вороньківка, Раківка та Синяк протікає невелика річка Кізка, яка впадає в річку Ірпінь.

Село Вороньківка – найстаріше село в сільській раді, засноване в 1867 році. З переказів старожилів, Вороньківку (Воронківку) заснував пан Ворон (Воронов).

Природно-географічні та кліматичні умови

Села Синяківської сільської ради розташовані в Київській області на відстані 25 км. від Києва в межах Київського Полісся.

Демографічні показники

Станом на 01.01.2017 р. по сільській раді зареєстровано 1884 чол.,

в т.ч. діти до 18 р. – 410 чол.,

працездатне населення – 1055 чол.,

пенсіонери (від 60 р. і старші) – 319 чол., в т.ч.:

Синяк – 1175 чол. Червоне, - 156 чол.Раківка – 305 чол. Вороньківка – 248 чол.

Соціально-культурна сфера

В с.Синяк розташовані Будинок культури та бібліотека, в с.Раківка – сільський клуб та бібліотека.

Освіта

В Синяку знаходиться Синяківська загальноосвітня школа І-ІІ ст., в якій навчаються 160 учнів.

Діти дошкільного віку відвідують Гаврилівський дитячий садочок «Веселка».

Розроблена відповідна документація на будівництво дитячого садка на 75 місць в с.Синяк.

Охорона здоров»я

В Синяку працює фельдшерсько-акушерський пункт, в селах Червоне, Раківка та Вороньківка – фельдшерські пункти.

Житловий фонд

Станом на 01.02.2016 р. загальна кількість домогосподарств – 650.

В Синяку розташовані 5 багатоквартирних будинків (всього 72 квартири), в Раківці – 1 будинок (8 квартир), які перебувають на балансі КСП «Україна» та 1 будинок (50 квартир) в Синяку, що належить МВС України, в службових квартирах якого проживають сім»ї військовослужбовців Національної Гвардії України.

Обслуговує багатоквартирні будинки Гаврилівське житлово-комунальне підприємство «Поліське».

Тверді побутові відходи з приватного сектора вивозить Вишгородське житлово-комунальні підприємство «Комунальник».

Економічний потенціал

В Синяку працюють такі підприємства: приватне підприємство «Автомагістраль» (ремонт та будівництво доріг з твердим покриттям, ремонт та зберігання дорожньої техніки), ТОВ »Скло-Трейд» та «Скло-Сервіс» (ремонт та встановлення склоформуючих ліній), науково-фармацевтичний дослідний центр «Альянс Краси» (косметична та фармацевтична продукція).

Колективне сільськогосподарське підприємство «Україна» обробляє землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до заключених договорів оренди з власниками земельних паїв, загальна площа земель товарного сільськогосподарського призначення по сільській раді становить 1146 га.

В Червоному розміщені складські приміщення ТОВ «Укрспецзберігання».

Приватний підприємець Степанчук В.І. вирощує в тепличному господарстві троянди - 0,12 га та на відкритому грунті полуницю - 0,50 га. Також висаджений фруктовий сад площею 0,70 га.

В Синяку функціонують приватні магазини та інші об»єкти з надання послуг: господарсько-будівельний супермаркет, металопрокат ПП Дяченко Я.А., 6 продовольчих магазинів, 2 – непродовольчі магазини, 1 аптека, 1 кафе, 1 бар – (оренда, власність КСП «Україна»), 1 – перукарня з косметичним залом.

В Червоному, Раківці та Вороньківці діють по 2 приватних магазини змішаного типу в кожному селі.

В Синяку функціонує відділення поштового зв»язку.

Через села Синяк, Червоне та Раківка проходить дорога державного значення загального користування Демидів-Гостомель.

Транспортна інфраструктура

Транспортне обслуговування населення здійснюють:

ВАТ «Димерське АТП» - маршрути: Димер – стм.»Святошин», Гаврилівка – ст.м. «Святошин», Гаврилівка – Вишгород.

Ірпінський автопарк здійснює рейси по маршруту – Синяк, ст.м.»Оболонь», Вороньківка – Буча.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування